ADRESA

Kouřimská 2336/10
Praha 3 – Vinohrady, 130 00

Aplikace kineziotapingu

O kineziotapingu:

Jedná se o doplňkovou metodu ve fyzioterapii, rehabilitaci a sportu. Je rychlá a efektivní, založená na neurofyziologickém podkladě. Ošetřujeme pomocí elastických pásků (tejpů) aplikovaných na kůži. Dochází ke zvrásnění a nadzdvihnutí kůže, uvolnění mezibuněčného prostoru, nervových zakončení a receptorů bolesti. Zvýšeným prokrvením se urychluje vstřebávání výpotků a snižuje se svalové napětí. Tím se zkracuje doba hojení i rehabilitace. Má širokou škálu použití a užívá se pro prevenci a terapii zranění, onemocnění a změn na pohybového aparátu. Aplikace po dobu 3-5 dní. Po odpočinku kůže možno re-aplikace.

Hlavní účinky jsou:

  • snižuje bolest snižuje otok (podporuje tok lymfy)
  • snižuje/zvyšuje napětí (dle aplikace)
  • korekční užití podporuje svalovou činnost a redukci svalové únavy (sport)
  • udržuje individuálně plný rozsah pohybu ošetření jizev zvýšením jejich posunlivosti

Použitý materiál

Páska je vyrobena ze 100 % bavlny bez latexu. Je hypoalergenní, prodyšná a vodě odolná. Barva pásků má svůj význam. Turmalínová páska navíc obsahuje ve vrstvě lepidla prášek jemně rozemletého polodrahokamu turmalínu. Efekt spočívá v navýšení tepla díky odrazu tělesného IRA záření od krystalů. Pásky s turmalínem zkvalitňují terapii, zlepšují náladu a mají vyšší lepivost a přilnavost.

Doporučení: Páska potřebuje 20 min aby nabrala maximální lepivost. Tedy dávat pozor při oblékání, utírání, apod. Páska je hypoalergenní ale může nastat nárůst svědění s časem. V tom případě se musí sundat. Nepoužívat fén k vysoušení pásky. Při zalepených chodidlech nutno spát v ponožkách. Odstranění pásky je ideální ve směru růstu chlupů, kdy držíme konec tejpu a palcem oddalujeme kůží (ne naopak). Mýdlo, olej nebo krém snižují účinek lepidla. K usnadnění dojde pod sprchou či při koupeli. Po odstranění pásky možno nanést neparfémovaný ošetřující krém, který obnoví hydrataci a mastný povrch kůže a její pH.

Cena:

viz ceník…